Hoppa till sidans innehåll

Omgång 1


Preliminära grupper och arrangörer omgång 1 RM: 11-13 oktober 2019

Dessa grupper är preliminära och kan ändras beroende på lag och arrangörer som kommer till, drar sig ur etc.

Samtliga arrangörer måste bekräfta att de kan arrangera till SBBF. Maila bekräftelse till This is a mailto link. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills dess är grupper och arrangörer bara preliminära.

Gruppsegrarna i nivå 1-grupperna avancerar direkt till omgång 3. Övriga lag spelar vidare i omgång 2.

Flickor 15            
Nivå 1        Nivå 2    
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F Grupp G
Borås Basket Alvik Grön Haga Haninge AIK Basket Hammarby Basket  Arvika Basket Alvik Vit
KFUM Blackeberg West Bjärred 305 Djursholm Indians Hammarkullen Jaguars KFUM Örebro Bollstanäs SK BK Höken
KFUM Uppsala Fryshuset Basket KFUM Blackeberg East Norrköping Dolphins Lugi Basket KFUM Skellefteå BK Vråken
Södertälje BBK Skuru Basket Malbas Spånga Basket Östersund Basket Nässjö Basket Västerås Basket
      ByGaBo (Sunderby)     Täby Basket  
             
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Södertälje BBK Alvik Grön Haga Haninge Norrköping Dolphins Hammarby Basket Bollstanäs SK BK Höken

 

Pojkar 15            
Nivå 1         Nivå 2  
Grupp A Grupp B  Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F Grupp G
Hammarby Basket AIK Basket Fryshuset Basket Alvik Basket Malbas IK Eos Antnäs Villagers
Lobas Vit Helsingborg BBK KFUM Blackeberg Djursholm Indians Skuru Basket Kungsholmen Basket KFUM Katrineholm
Södertälje BBK Högsbo Basket Norrköping Dolphins KFUM Uppsala Täby Basket Lobas Röd KFUM Sundsvall
Östersund Basket KFUM Lidingö Nässjö/Oskarshamn Ockelbo Basket Åkersberga Basket Wetterbygden Stars KFUM Örebro
            Tureberg Basket
             
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Södertälje BBK KFUM Lidingö Norrköping Dolphins Ockelbo Basket Skuru Basket IK Eos KFUM Katrineholm

 

Flickor 16              
Nivå 1         Nivå 2    
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F Grupp G Grupp H
AIK Basket Alvik Basket IK Eos Onsala Pirates Botkyrka Basket Brahe Basket BK Höken Arvika Basket
Högsbo Basket KFUM Blackeberg KFUM Lidingö Södertälje BBK Hammarkullen Jaguars KFUM Sundsvall Central Basket Duvbo IK
Sunderby SK Norrköping Dolphins Malbas Täby Basket Skuru Basket KFUM Uppsala Gladan Basket Tureberg Basket
Åkersberga Basket Ockelbo Basket Mälarbasket Östersund Basket Spånga Basket ÄLI Basket Tureberg Ladies Viby Basket
              Wetterbygden Sparks
               
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Åkersberga Basket Ockelbo Basket Malbas Södertälje BBK Skuru Basket KFUM Uppsala BK Höken Arvika Basket

 

Pojkar 16                
Nivå 1           Nivå 2    
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F Grupp G Grupp H Grupp I
AIK Basket Borås/Marbo Alvik Basket KFUM Blackeberg IK Eos Fryshuset Basket Aros Basket Arvika Basket Bräcke SK
Norrköping Dolphins Djurgården Basket Hammarkullens BK KFUM Uppsala Järva Devils Hammarby Basket BK Höken FUBB Basket Kungsbacka Basket
Nässjö Basket Malbas Högsbo Basket Lobas KFUM Sundsvall Huddinge Basket Saltsjöbadens IF KFUM Örebro Motala - Linköping
Skuru Basket Södertälje BBK KFUM Lidingö Åkersberga Basket Kungsholmen Basket Onsala Pirates Täby Basket Östersund Basket Viby Basket
                 
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Nässjö Basket Södertälje BBK Högsbo Basket KFUM Blackeberg Järva Devils Huddinge Basket BK Höken FUBB Basket Motala - Linköping
Uppdaterad: 17 SEP 2018 09:55 Skribent: Thomas Göransson
Epost: This is a mailto link