Hoppa till sidans innehåll

Omgång 2


Omgång 2 av RM spelas 23-25 november

Deltagande lag anmäler intresse för att arrangera till This is a mailto linkArrangören måste bekräfta att de kan arrangera till SBBF. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

 

Flickor 15      

Lag vidare från omgång 1 (5 st): Jämtland Basket Ungdom, KFUM Blackeberg, Alvik Äppelviken, Malbas Basket, KFUM Uppsala

Totalt spelar 16 lag i omgång 3, dvs 11 lag från omgång 2 går vidare: 1:an och 2:an från de fyra grupperna plus de tre bästa 3:orna.

Grupp F - spelschema Grupp G - spelschema Grupp H - spelschema Grupp I - spelschema
Arvika Basket Antnäs Djursholm Indians Akropol BBK
Gladan Basket BK Järva Lobas Arvika Basket 98
KFUM Sundsvall KFUM Fryshuset
Norrköping Dolphins Eskilstuna Basket
Skuru IK Södertälje BBK
Solna Vikings Polisen Basket
Täby Basket
   




Arrangör: Arrangör: Arrangör: Arrangör:
KFUM Sundsvall Södertälje BBK Djursholm Indians Eskilstuna Basket
       
Pojkar 15      

Lag vidare från omgång 1 (5 st): BK Vråken, KFUM Uppsala, Norrköping Dolphins, KFUM Blackeberg, KFUM Fryshuset

Totalt spelar 16 lag i omgång 3, dvs 11 lag från omgång 2 går vidare: 1:an och 2:an från de fyra grupperna plus de tre bästa 3:orna.

Grupp F - spelschema Grupp G - spelschema Grupp H - spelschema Grupp I - spelschema
Brahe Basket Alvik Basket Borås Basket Eskilstuna Basket
Djursholm Indians Malbas Lidbas Basket Katrineholms IF
Jämtland Basket Sundsvall Dragons
Södertälje BBK Solna Vikings
Polisen Basket






Arrangör: Arrangör: Arrangör: Arrangör:
Djursholm Indians Alvik Basket Lidbas Basket Eskilstuna Basket
       
Flickor 16      

Lag vidare från omgång 1 (4 st): IK Eos, Högsbo Lions, Alvik Basket, KFUM Fryshuset 

Totalt spelar 15 lag i omgång 3, dvs samtliga 11 lag från omgång 2 går vidare.

Grupp E - spelschema Grupp F - spelschema Grupp G - spelschema
Djursholm Indians Arvika Basket KFUM Nässjö
 
Gladan Basket Gammelstad Basket KFUM Uppsala  
KFUM Blackeberg Norrköping Dolphins Solna Vikings  
Skuru IK Södertälje BBK





Arrangör: Arrangör: Arrangör:
Skuru IK Södertälje BBK KFUM Uppsala
       
Pojkar 16      

Lag vidare från omgång 1 (5 st): Malbas Basket, Helsingborg BBK, KFUM Uppsala, Norrköping Dolphins, Södertälje BBK.

Totalt spelar 16 lag i omgång 3, dvs 11 lag från omgång 2 går vidare: 1:an och 2:an från de fyra grupperna plus de tre bästa 3:orna.

Grupp F - spelschema Grupp G - spelschema Grupp H - spelschema Grupp I - spelschema
Djursholm Indians Alvik Basket Eos Lund Borås Basket
Huddinge Basket Jämtland Basket Högsbo Basket KFUM Göteborg
KFUM Lidingö KFUM Blackeberg KFUM Fryshuset KFUM JKS Syd
  Skuru IK Solna Vikings Täby Basket




Arrangör: Arrangör: Arrangör: Arrangör:
Huddinge Basket Alvik Basket Eos Lund KFUM Göteborg
       
Uppdaterad: 07 AUG 2013 10:41 Skribent: David Leman