Hoppa till sidans innehåll

Omgång 1


Grupper och arrangörer omgång 1 RM: 18-20 oktober

Anmäl ert intresse att arrangera till This is a mailto link. Arrangören måste bekräfta att de kan arrangera till SBBF. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

 

Flickor 15        
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E
Alvik Basket BK Vråken Huddinge Basket
KFUM Blackeberg
Arvika Basket
Högsbo Basket
Gammelstad Basket Jämtland Basket U
KFUM Fryshuset
KFUM Örebro
Malbas Basket
Jämtland Basket U F00
Järva Devils
Norrköping Dolphins
Solna Vikings
Polisen Basket
Sundsvall Dragons Södertälje BBK
Skuru IK
Täby Basket


Uppsala Basket Spånga Basket

     
 
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Högsbo  BK Vråken Södertälje Blackeberg Arvika

 

Pojkar 15          
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F
Alvik Basket KFUM Fryshuset IK Eos Djursholms Indians Gammelstad Basket Helsingborg BBK
Eskilstuna Basket Norrköping Orange Högsbo Basket KFUM Blackeberg Gladan Basket Katrineholms IF
Huddinge BBK Polisen Basket Lobas Basket Luleå City Basket Jämtland Basket U Malbas Basket
Spånga Basket Solna Vikings Norrköping Dolphins Uppsala Basket Sundsvall Dragons Södertälje BBK
Tureberg Basket Mölndal Basket   Västerås Basket    
           
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Spånga Norrköping IK Eos Djursholm Jämtland Malbas

 

Flickor 16      
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D
Brahe Basket Högsbo Basket Alvik Basket Eskilstuna Basket
Djursholms Indians Lobas Basket Jämtland Basket U Gladan Basket
KFUM Fryshuset Malbas Basket KFUM Blackeberg Täby Basket
Marbo Basket Onsala Pirates Solna Vikings Uppsala Basket
Norrköping Dolphins   Södertälje BBK
       
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Norrköping Malbas Södertälje Uppsala

 

Pojkar 16          
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F
Borås Basket Alvik Basket BK Vråken Djursholms Indians Alvik Basket Grön S:t Helena
Brahe Basket KFUM Blackeberg Jämtland Basket U KFUM Fryshuset Eskilstuna Basket Solna Vikings
Högsbo Basket Norrköping Dolphins Ockelbo BK Södertälje BBK KFUM Lidingö Täby Basket
Malbas Basket Polisen Basket Sundsvall Dragons Åkersberga Basket Skuru IK Uppsala Basket


   
 
           
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Brahe Polisen BK Vråken Djursholm Eskilstuna Uppsala
Uppdaterad: 24 JUN 2014 14:24 Skribent: David Leman