Hoppa till sidans innehåll

Omgång 1


Preliminära Grupper och arrangörer omgång 1 RM: 17-19 oktober

Anmäl ert intresse att arrangera till This is a mailto link. Arrangören måste bekräfta att de kan arrangera till SBBF. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

 

Uppdaterat 2014-09-18

- KFUM Göteborg ansluter till Grupp A i Pojkar 15 efter att Västerås har dragit sig ur..

- KFUM Fryshuset Röd ansluter i P15 grupp G

- Solna Vikings P15 kommer spela i grupp G. Södertälje spelar i Grupp F.

- Borgholm Basket F15 ansluter i RM. De tar plats i grupp B och Nässjö 01 flyttas till grupp B.

- Norrköping Dolphins F15 har dragit sig ur RM.

- KFUM Örebro F15 har dragit sig ur RM. Tureberg flyttas från grupp F till Grupp E.

- I Flickor 15 finns det vakans i grupp F. Kontakta This is a mailto link vid intresse

- Järva F16 ska ej deltaga i RM. Detta har lett till förändring i grupp D och E för F15 (pga nya arrangörer) samt ny arrangör grupp C för F16.

- Västra Hisingen Basket ansluter i grupp D i F16. 

 

Flickor 15            
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F Grupp G
Borås Basket  Katrineholms IF Arvika Basket Alvik Basket
Gammelstad Basket
Borgholm Basket Jämtland
IK Eos KFUM Blackeberg BK Höken KFUM Fryshuset
Järva Devils
Högsbo Basket
KFUM Sundsvall
KFUM Nässjö 00 KFUM Lidingö BK Vråken Nyköping Basket
Täby Basket
Malbas Basket Södertälje BBK
Växjö Ravens KFUM Nässjö 01
Djursholm Indians Västerås Basket
Tureberg Basket
Uppsala Basket
         
   
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Borås Katrineholm Djursholm Nyköping Järva Malbas Sundsvall

 

Pojkar 15            
Grupp A Grupp B  Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F Grupp G
KFUM Blackeberg KFUM Fryshuset
Alvik Basket Helsingborg BBK Djursholm Indians Gammelstad Basket KFUM Linköping
Huddinge BBK
KFUM Örebro
Brahe/HW Basket Högsbo Basket Polisen Basket Gladan Basket Solna Vikings
KFUM Göteborg 
Lobas
Malbas Basket Mölndal Basket Sundsvall Dragons Södertälje BBK 
Tyresö Basket
Åkersberga Basket
Täby Basket
Norrköping Dolphins Trelleborg Basket Uppsala Basket Tureberg Basket KFUM Fryshuset röd
             
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Blackeberg Örebro Norrköping Helsingborg Djursholm Gladan Tyresö

 

Flickor 16      
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D
BK Vråken Brahe Basket Alvik Basket Marbo Basket
Norrköping Dolphins KFUM Fryshuset  Gammelstad Basket  Onsala Pirates 
Solna Vikings  Malbas Basket  KFUM Blackeberg
Polisen Basket 
Södertälje BBK  Täby Basket  KFUM Örebro  Spånga Basket  
   
Västra Hisingen Basket
       
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Södertälje Malbas Örebro
Marbo

 

Pojkar 16            
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F Grupp G
Eskilstuna Basket KFUM Blackeberg Borås Basket Djursholm Indians Alvik Basket Högsbo Basket Gladan Basket
Gammelstad Basket Luleå City Basket Helsingborg BBK Jämtland BK Vråken Malbas Basket KFUM Örebro
Katrineholms IF Polisen Basket IK Eos Sundsvall Dragons Ockelbo BK Norrköping Dolphins Södertälje BBK
KFUM Fryshuset Täby Basket Mölndal Basket Tureberg Basket Uppsala Basket Onsala Pirates Västerås Basket
Spånga Basket        
 
             
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Spånga Blackeberg Eos Jämtland Uppsala Högsbo Södertälje
Uppdaterad: 13 JUL 2015 11:04
Epost: This is a mailto link