Hoppa till sidans innehåll

Omgång 2


Urdragna lag efter omgång 1: 

- Åkersberga Basket drar ur P15 efter omgång 1

- Malbas drar ur F16 efter omgång 1

- Onsala drar ur P16 efter omgång 1

- Borås Basket drar ur F15 efter omgång 1

- Gammelstad drar ur P15 inför omgång 2

- Sundsvall drar ur F15 inför omgång 2

- Täby drar ur P15 inför omgång 2

 

Omgång 2 av RM spelas 21-23 november

Maila till This is a mailto link med er intresseanmälan. Arrangören måste bekräfta att de kan arrangera till SBBF. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

OBS: I åldersgrupperna F15, P15 och P16 kommer omgång 3 utökas till 17 lag (tidigare 16 lag). Detta betyder att gruppettor och grupptvåor från omgång 2 går vidare till omgång 3 (totalt 10 lag) plus de 7 lag som redan är klara som gruppettor från omgång 1.

 

Flickor 15

Grupp H Grupp I Grupp J Grupp K Grupp L
Djursholm Indians  KFUM Nässjö 00  Arvika Basket  Katrineholms IF
BK Vråken
Nyköping Basket  Malbas Basket Högsbo Basket  KFUM Lidingö
Gammelstad Basket 
Tureberg Basket  Täby Basket  KFUM Nässjö 01  Uppsala Basket  KFUM Fryshuset
Östersund Basket Västerås Basket  Växjö Ravens 
Sundsvall (urdraget)

 

Omgångens lirare:

Mika Vågström, Östersund Basket

 

 

Omgångens lirare:

Matilda Ekh, Västerås Basket

 

 Omgångens lirare:

Elin Fredrikson, Högsbo Basket

 

 Omgångens lirare:

Kassandra Larsson, Uppsala Basket

 

 Omgångens lirare:

Charonne Kapajika, KFUM Fryshuset

Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Östersund  Västerås  Högsbo Uppsala  Vråken 

 

Pojkar 15

Grupp H Grupp I Grupp J Grupp K Grupp L
Brahe/HW Basket Norrköping Dolphins
Djursholm Indians Gladan Basket KFUM Göteborg
KFUM Örebro Polisen Basket
Fryshuset Röd Huddinge BBK KFUM Linköping 
Mölndal Basket Tyresö Basket
Högsbo Basket Sundsvall Dragons Malbas Basket
Södertälje BBK Gammelstad (urdraget)
Lobas Täby Basket (urdraget) Trelleborg Basket

 

Omgångens lirare: 

Alan Brzezinski,

KFUM Örebro

 

 

Omgångens lirare:

Erik Lindell Gruvberg, Polisen Basket

 

 Omgångens lirare:

Simon Akena, Djursholm Indians

 

 Omgångens lirare:

Alexander Sjöström,

Sundsvall Dragons

 

Omgångens lirare:

Leon Bangura Gustafsson, Malbas Basket

Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Södertälje Polisen  Högsbo Sundsvall Malbas 

 

Flickor 16

Grupp E Grupp F Grupp G
Alvik Basket  KFUM Örebro  BK Vråken 
KFUM Fryshuset  Onsala Pirates  Brahe Basket 
Norrköping Dolphins  Södertälje BBK  KFUM Blackeberg 
Spånga Basket  Västra Hisingen Basket  Marbo Basket 

 

Omgångens lirare:

Cajsa Uhrström, KFUM Fryshuset

 

 

Omgångens lirare:

Moa Hammarström, Södertälje BBK

 

 Omgångens lirare:

Moa Hammarström, Södertälje BBK

Arrangör Arrangör Arrangör
Spånga Onsala Blackeberg

 

Pojkar 16

Grupp H Grupp I Grupp J Grupp K Grupp L
Eskilstuna Basket Borås Basket  Djursholm Indians  BK Vråken KFUM Örebro
Gladan Basket IK Eos Luleå City Basket Gammelstad Basket Helsingborg BBK
Alvik Basket Malbas Basket Spånga Basket KFUM Blackeberg Katrineholms IF
Högsbo Basket Tureberg Basket Västerås Basket Sundsvall Dragons Täby Basket
Ockelbo BK        

 

 

Omgångens lirare:

Raymond Chao, Högsbo Basket

 

 

 

 Omgångens lirare:

Gustav Moberg, Tureberg Basket

 

 

 Omgångens lirare:

Oskar Ekh, Västerås Basket

 

 

Omgångens lirare:

Linus Gustafsson, BK Vråken

 

 

Omgångens lirare:

Leo Erling, KFUM Örebro

Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Eskilstuna  Borås  Västerås  Vråken Katrineholm
Uppdaterad: 13 JUL 2015 11:04
Epost: This is a mailto link