Hoppa till sidans innehåll

Omgång 3


Omgång 3 av RM spelas 23-25 januari

Maila till This is a mailto link med er intresseanmälan. Arrangören måste bekräfta att de kan arrangera till SBBF. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

 

Flickor 15

Grupp M Grupp N Grupp O Grupp P
Höken Basket Arvika Basket Borgholm Wings Alvik Basket
KFUM Blackeberg Gammelstad Basket Järva Devils IK Eos
KFUM Fryshuset Södertälje BBK Nyköping Basket Högsbo Basket
Östersund Basket Täby Basket Uppsala Basket KFUM Lidingö
  Västerås Basket    

 

Omgångens lirare:

Mika Vågström, Östersund Basket

 

 

 Omgångens lirare:

Patricia Elias, Södertälje BBK

 

 Omgångens lirare:

Kassandra Larsson, Uppsala Basket

 

Omgångens lirare:

Isabella Träskman, Alvik Basket

Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Blackeberg Södertälje Borgholm Eos

 

Pojkar 15

Grupp M Grupp N Grupp O Grupp P
Högsbo Basket Gladan Basket Alvik Basket Djursholm Indians
KFUM Blackeberg Helsingborg BBK Huddinge BBK Malbas
KFUM Örebro KFUM Fryshuset  KFUM Linköping  Mölndal Basket
Polisen Basket Norrköping Dolphins  Uppsala Basket  Solna Vikings 
Tureberg Basket      

 

Omgångens lirare:

Gustav Moberg, Tureberg Basket

 

 

 Omgångens lirare:

Erik Persson, Helsingborg

 

 Omgångens lirare:

Andreas Rama Nofodji, KFUM Linköping & John Imbia, Uppsala Basket

 

 Omgångens lirare:

Melvin Pantzar, Solna Vikings

Arrangör Arrangör  Arrangör  Arrangör 
Tureberg Fryshuset Linköping Mölndal

 

Flickor 16

Grupp H Grupp I Grupp J Grupp K
BK Marbo
BK Vråken   Brahe Basket   Gammelstad Basket  
KFUM Fryshuset
Onsala Pirates KFUM Blackeberg Norrköping Dolphins
Solna Vikings
Södertälje BBK Polisen Basket KFUM Örebro

Täby Basket Västra Hisingen Basket Spånga Basket

 

Omgångens lirare:

Joanna Almqvist, Marbo Basket

 

 

 Omgångens lirare:

Anneli Alchahin, Södertälje BBK

 

 Omgångens lirare:

Sofia Inoussa, KFUM Blackeberg

 

 Omgångens lirare:

Ellen Hahne, Spånga Basket

Arrangör  Arrangör  Arrangör  Arrangör 
Solna Täby Västra Hisingen Norrköping

 

Pojkar 16

Grupp M Grupp N Grupp O Grupp P
BK Vråken Helsingborg BBK Gammelstad Basket IK Eos
Djursholm Indians Norrköping Dolphins Polisen Basket KFUM Fryshuset
Eskilstuna Basket Uppsala Basket
Tureberg Basket Ockelbo Basket
Mölndal Basket Västerås Basket Östersund Basket Täby Basket
Södertälje BBK      

 

Omgångens lirare:

David Czerapowicz, Mölndal Basket

 

 

 Omgångens lirare:

Filip Jakovljevic, Norrköping Dolphins

 

Omgångens lirare:

Olle Lundqvist, Östersund Basket 

 

 Omgångens lirare:

Edvin Stark, Ockelbo Basket

Arrangör  Arrangör  Arrangör  Arrangör 
Djursholm Norrköping Polisen Täby


Uppdaterad: 13 JUL 2015 11:04
Epost: This is a mailto link