Hoppa till sidans innehåll

Omgångens lirare


Flickor 15  
Omgång 1  
Grupp A Alma Elsnitz, Skuru IK
Grupp B Minette Sjögren, Alvik Basket
Grupp C Deborah Alem, Järva Devils
Grupp D Amanda Stahl, Södertälje BBK
Grupp E Vendela Af Malmborg, Solna Vikings
Grupp F Freja Werth, Team North West
Omgång 2  
Grupp G Isabell Jönsson, Solna Vikings
Grupp H Ebba Sjögren, Katrineholms IF
Grupp I Sanna Ström, Antnäs BBK
Grupp J Emelie Brynemo, Norrköping Dolphins
Grupp K Stina Almqvist, Marbo Basket
Omgång 3  
Grupp L Tova Sabel, Alvik Basket
Grupp M Estelle Möllermark, Spånga Basket
Grupp N Deborah Alem, Järva Devils
Grupp O Josephine Bäck Hurme, Södertälje BBK
Omgång 4  
Grupp P Emelie Erlandsson, Alvik Basket
Grupp Q Alma Elsnitz, Skuru IK
FINAL FOUR  
All Star Team Tova Sabel, Alvik Basket

Alma Elsnitz, Skuru IK
  Deborah Alem, Järva Devils
  Emelie Erlandsson, Alvik Basket
  Josephine Hurme, Södertälje BBK
   
MVP Alma Elsnitz, Skuru IK
   
Pojkar 15  
Omgång 1  
Grupp A Filip Skobalj, IK Eos
Grupp B Clinton Nwajei, Södertälje BBK
Grupp C Axel McCarthy, KFUM Blackeberg
Grupp D Barra Njie, KFUM Fryshuset
Grupp E

Elias Hortlund, Bölebyn SK &

Melwin Flykt, Spånga Basket

Grupp F Nicholas de Avila, KFUM Lidingö
Grupp G Erik Käll, Nässjö Basket
Grupp H Kristoffer Skilje, Täby Basket
Omgång 2  
Grupp I Erik Käll, Nässjö Basket
Grupp J Abdiwahab Geede, KFUM Uppsala
Grupp K Elias Hortlund, Bölebyn SK
Grupp L Julian Surla, Malbas
Grupp M Patrik Sadik, Hammarby IF
Omgång 3  
Grupp N Oliver Cupan, Norrköping Dolphins
Grupp O Elias Hortlund, Bölebyn SK
Grupp P Clinton Nwajei, Södetälje BBK
Grupp Q Pelle Larsson, Skuru IK
Omgång 4  
Grupp R Barra Njie, KFUM Fryshuset
Grupp S Filip Skobalj, IK Eos
FINAL FOUR  
All Star Team Barra Njie, KFUM Fryshuset
  Aron Hedqvist Jallow, KFUM Fryshuset
  Denzel George, Solna Vikings
  André Lorentsson, KFUM Göteborg
  Zaba Bangala, KFUM Fryshuset
   
MVP Aron Hedqvist Jallow, KFUM Fryshuset
   
Flickor 16  
Omgång 1  
Grupp A Emma Ström, Gammelstad BBK
Grupp B Frida Olsson, Södertälje BBK
Grupp C Matilda Ekh, Arvika/Västerås
Grupp D Clara Granlund, Täby basket
Grupp E Sevin Tekes, Järva Devils
Omgång 2  
Grupp F Emma Ström, Gammelstads BBK
Grupp G Matilda Ekh, Arvika/Västerås
Grupp H Moulayna Johnson Sidi Baba, KFUM Fryshuset
Grupp I  
Omgång 3   
Grupp J Mika Wågström, Östersund Basket
Grupp K Patricia Elias, Södertälje BBK
Grupp L Moulayna Johnson Sidi Baba, KFUM Fryshuset
Grupp M Ebba Sjökvist, HW Basket
Omgång 4   
Grupp N Moulayna Johnson Sidi Baba, KFUM Fryshuset
Grupp O Cecilia Holmberg, IK Eos
FINAL FOUR  
All Star Team Moulayna Johnson Sidi Baba, KFUM Fryshuset
  Frida Olsson, Södertälje BBK
  Matilda Ekh, Arvika/Västerås
  Felicia Dourva, IK Eos
  Patricia Elias, Södertälje BBK
   
MVP Frida Olsson, Södertälje BBK
   
Pojkar 16  
Omgång 1  
Grupp A Oliver Gehrke, KFUM Östersund
Grupp B Linus Brandin, KFUM Uppsala
Grupp C Marcus Linnarsson, Djursholm Indians
Grupp D Wiggo Wiberg, KFUM Blackeberg
Grupp E Erik Persson, Helsingborg BBK
Grupp F Gustav Moberg, Tureberg Basket
Omgång 2  
Grupp G Tim Carlsten, KFUM Fryshuset & Olle Malmstedt, KFUM Lidingö
Grupp H Simon Akena, Djursholm Indians
Grupp I Joys Ndunzi, KFUM Göteborg
Grupp J -
Grupp K Filip Kurjak, Södertälje BBK
Omgång 3  
Grupp L Erik Persson, Helsingborg BBK
Grupp M Jonathan Johansson, Solna Vikings
Grupp N Tim Carlsten, Fryshuset
Grupp O Oliver Gehrke, Östersund Basket
Omgång 4  
Grupp P Erik Persson, Helsingborg
Grupp Q Melwin Pantzar, Solna Vikings
FINAL FOUR
All Star Team Allan Fedioutchek, KFUM Fryshuset
Ludvig Friberg, KFUM Uppsala
Oliver Gehrke, Östersund Basket
Melvin Pantzar, Solna Vikings
Brook Hailu Dejene, KFUM Fryshuset
MVP Allan Fedioutchek, KFUM Fryshuset
Uppdaterad: 18 NOV 2016 09:48 Skribent: Thomas Göransson