Hoppa till sidans innehåll

Omgång 1


Preliminära Grupper och arrangörer omgång 1 RM: 16-18 oktober

Dessa grupper är preliminära och kan ändras beroende på lag och arrangörer som kommer till, drar sig ur etc.

Vi behöver arrangörer i de grupper där det står "VAKANT!" nedan. Anmäl ert intresse att arrangera till This is a mailto link.

Samtliga arrangörer måste bekräfta att de kan arrangera till SBBF. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

 

Uppdateringar:

2015-08-26:

-Mölndal Basket utgår ur P15 grupp A.

-Mölndal Basket tillkommer istället i  P16 grupp D.

2015-08-28:

-Arrangörsplatsen i F16 grupp D har blivit vakant.

2015-09-03:

-KFUM Katrineholm drar sig ur F16 grupp C.

-Högsbo Basket drar sig ur P16 grupp E och F16 grupp D.

-Huddinge Basket tillkommer i P16 grupp E.

-Täby Basket F16 flyttas från grupp A till grupp D.

-Tensta Basket tillkommer i F16 grupp C.

-Arrangörsplatsen i F15 grupp C har blivit vakant.

-Östersund tar arrangörsplatsen i P16 grupp A.

2015-09-04:

-Alvik tar arrangörsplatsen i F16 grupp C.

2015-09-07:

-Järva Devils tar arrangörsplatsen i F15 grupp C.

2015-09-08:

-IK Eos tar arrangörsplatsen i P15 grupp A.

-Nyköping Basket tar arrangörsplatsen i F16 grupp D.

2015-09-09:

-Alvik Basket drar sig ur P15 grupp B.

2015-09-10:

-Huddinge Basket tar arrangörsplatsen i P16 grupp E.

2015-09-14:

-Borgholm tar arrangörsplatsen i F16 grupp E.

2015-09-15:

-KFUM Göteborg tar arrangörsplatsen i P16 grupp D.

 

Flickor 15          
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F
Antnäs Villagers Alvik Basket Arvika Basket KFUM Fryshuset Eskilstuna Basket KFUM Uppsala
Gladan Basket Djursholm Indians BK Vråken
Kvarnby Queens
Högsbo Basket Malbas Basket
KFUM Blackeberg Katrineholms IF Järva Devils Lobas basket Solna Vikings Spånga Basket
Skuru IK Norrköping Dolphins KFUM Östersund Marbo Basket Täby Basket Team North West
  Nässjö Basket Hammarby Basket Södertälje BBK  
 
Omgångens lirare Omgångens lirare
Omgångens lirare
Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare
Alma Elsnitz, Skuru IK Minette Sjögren, Alvik Basket Debora Alem, Järva Devils Amanda Stahl, Södertälje BBK Vendela Af Malmborg, Solna Vikings Freja Werth, Team North West
         
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
KFUM Blackeberg Norrköping Dolphins Järva Devils Marbo Basket Eskilstuna Basket Team North West (Helsingborg)

 

Pojkar 15              
Grupp A Grupp B  Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F Grupp G Grupp H
Helsingborg BBK KFUM Östersund
Gammelstad BBK KFUM Fryshuset Bölebyn SK Djursholm Indians Norrköping Dolphins Arvika Basket
IK Eos Sundsvall Dragons
Gladan Basket KFUM Uppsala KFUM Tyresö HW Basket Nässjö Basket Eskilstuna Basket
KFUM Göteborg Södertälje BBK
KFUM Blackeberg Malbas Basket Luleå City Högsbo Basket Skuru IK Hammarby Basket


Sydcenter Trelleborgs BK Spånga Basket KFUM Lidingö Solna Vikings Täby Basket
Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare
Filip Skobalj, IK Eos Clinton Nwajei, Södertälje BBK Axel McCarthy, KFUM Blackeberg Barra Njie, KFUM Fryshuset

Elias Hortlund, Bölebyn SK &

Melwin Flykt, Spånga Basket

Nicholas de Avila, KFUM Lidingö Erik Käll, Nässjö Basket Kristoffer Skilje, Täby Basket
               
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
IK Eos Sundsvall Dragons KFUM Blackeberg Trelleborgs BK Spånga Basket Djursholm Indians Norrköping Dolphins Eskilstuna Basket

 

Flickor 16        
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E
BK Höken HW Basket Alvik Basket KFUM Uppsala Borgholm Wings
Gammelstad BBK IK Eos Arvika / Västerås Nyköping Basket Järva Devils
KFUM Östersund KFUM Lidingö KFUM Fryshuset Tureberg Basket KFUM Blackeberg
Sundsvall Dragons Södertälje BBK Tensta Basket Täby Basket Onsala Pirates
Omgångens lirare
Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare
Omgångens lirare
Emma Ström, Gammelstad BBK Frida Olsson, Södertälje BBK Matilda Ekh, Arvika/Västerås  Clara Granlund, Täby basket  Sevin Tekes, Järva Devils 
         
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Sundsvall Dragons Södertälje BBK Alvik Basket Nyköping Basket Borgholm Wings

 

Pojkar 16          
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D Grupp E Grupp F
Gladan Basket KFUM Uppsala Alvik Basket KFUM Blackeberg Bollstanäs SK HW Basket
KFUM Fryshuset Ockelbo BK Djursholm Indians KFUM Göteborg Helsingborg BBK KFUM Central
KFUM Östersund Hammarby Basket Lobas Basket KFUM Lidingö Huddinge Basket Norrköping Dolphins
Solna Vikings Sundsvall Dragons Malbas Basket KFUM Örebro Södertälje BBK Tureberg Basket
      Mölndal Basket  
Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare
Oliver Gehrke, KFUM Östersund Linus Brandin, KFUM Uppsala Marcus Linnarsson, Djursholm Indians Wiggo Wiberg, KFUM Blackeberg Erik Persson, Helsingborg BBK Gustav Moberg, Tureberg Basket
           
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
KFUM Östersund Ockelbo Basket Djursholm Indians KFUM Göteborg Huddinge Basket KFUM Central
Uppdaterad: 06 SEP 2016 14:22 Skribent: Thomas Göransson
Epost: This is a mailto link