Hoppa till sidans innehåll

Omgång 3


Omgång 3 av RM spelas 29-31 januari

Arrangören måste bekräfta till SBBF att de kan arrangera. Bekräfta via mail till This is a mailto link. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

 

Flickor 15

Grupp L Grupp M Grupp N Grupp O
Alvik Basket Katrineholms IF Antnäs BK Norrköping Dolphins
Hammarby IF Skuru IK Järva Devils Södertälje BBK
Lobas Solna Vikings KFUM Uppsala Team North West
Täby Basket Spånga Basket Marbo Basket BK Vråken 
Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare
Tova Sabel, Alvik Basket Estelle Möllermark, Spånga Basket Debora Alem, Järva Devils Josephine Bäck Hurme, Södertälje BBK
       
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Täby Basket Solna Vikings Järva Devils Södertälje BBK

 

Pojkar 15

Grupp N Grupp O Grupp P Grupp Q
Gammelstads BBK Bölebyn SK Malbas Basket Hammarby IF
IK Eos KFUM Göteborg Nässjö Basket Högsbo Basket
KFUM Fryshuset Solna Vikings Spånga Basket KFUM Blackeberg
KFUM Tyresö Täby Basket Södertälje BBK KFUM Uppsala
Norrköping Dolphins     Skuru IK
Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare
Oliver Cupan, Norrköping Dolphins Elias Hortlund, Bölebyn SK Clinton Nwajei, Södetälje BBK Pelle Larsson, Skuru IK
       
Arrangör Arrangör  Arrangör  Arrangör 
Norrköping Dolphins Täby Basket Södertälje BBK Högsbo

 

Flickor 16

Grupp J Grupp K Grupp L Grupp M
Järva Devils Arvika / Västerås Gammelstads BBK Alvik Basket
KFUM Lidingö KFUM Blackeberg KFUM Fryshuset BK Höken
Täby Basket Södertälje BBK KFUM Uppsala HW Basket
Östersund Basket Tureberg Basket Nyköping Basket IK Eos
Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare
Mika Wågström, Östersund Basket Patricia Elias, Södertälje BBK Moulayna Johnson Sidi Baba, KFUM Fryshuset Ebba Sjökvist, HW Basket
Arrangör  Arrangör  Arrangör  Arrangör 
Järva Devils Tureberg Basket KFUM Uppsala IK Eos

Pojkar 16

Grupp L Grupp M Grupp N Grupp O
Helsingborgs BBK Djursholm Indians Alvik Basket Huddinge Basket
KFUM Örebro Mölndal Basket KFUM Blackeberg KFUM Göteborg
Malbas Basket Solna Vikings KFUM Fryshuset Tureberg Basket
Norrköping Dolphins Södertälje BBK KFUM Uppsala Östersund Basket
Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare Omgångens lirare
Erik Persson, Helsingborg BBK Jonathan Johansson, Solna Vikings Tim Carlsten, Fryshuset Oliver Gehrke, Östersund Basket
       
Arrangör  Arrangör  Arrangör  Arrangör 
Malbas Basket Solna Vikings Alvik/Blackeberg/Fryshuset Tureberg Basket
Uppdaterad: 06 SEP 2016 14:23 Skribent: Thomas Göransson
Epost: This is a mailto link