Hoppa till sidans innehåll

2002-2003


Spelprogram div 3 damer 2002-2003
M.Nr Dag Datum            
Omgång 1     
57    Sö   2002-10-13  Narren            Arvika/Edane     55 - 66
59    Lö   2002-10-19  
Kristinehamn   Sjöängen          52 - 47
60    Sö   2002-10-20  Karlskoga       Karlstad B         57 - 58
58    Sö   2002-10-20  Norbas            Arvika 87/88     11 - 93
Omgång 2     
64    On  2002-11-20  19.15 Frödinghallen       Karlstad B       Narren
63    Ti   2002-10-22   Sjöängen        Karlskoga
62    Sö  2002-10-27   Arvika 87/88  
Kristinehamn     40 - 43
61    Sö  2002-10-27   Arvika/Edane   Norbas            141 -  6
Omgång 3     
66    Sö  2002-11-02   Arvika/Edane   Arvika 87/88     51 - 45
68    On  2002-11-05  Sjöängen         Karlstad B         57 - 62
67    Sö  2002-11-10  
Kristinehamn   Karlskoga         54 - 62
65    On  2002-11-13  Narren             Norbas           153 -   3
Omgång 4     
72    Lö  2002-11-23  Karlstad B      Arvika/Edane       52 - 56
70    Lö  2002-11-23  Arvika 87/88  Sjöängen            77 - 75
71    Sö  2002-11-24  Karlskoga      Narren                56 - 46
69    Sö  2002-11-24  Norbas          
Kristinehamn      13 - 103
Omgång 5     
75    Lö  2002-11-30  
Kristinehamn  Karlstad B           34 - 54
76    Sö  2002-12-01  Karlskoga       Arvika/Edane       63 - 80
74    Sö  2002-12-01  Norbas           Sjöängen            11 - 141
73    Sö  2002-12-01  Narren            Arvika 87/88       64 - 53
Omgång 6     
79                            Sjöängen        Narren                52 - 50
80    Lö  2002-12-14  Karlstad B       Norbas              103 - 16
78    Sö  2002-12-15  Arvika 87/88   Karlskoga           47 - 78
77    Sö  2002-12-15  Arvika/Edane  
Kristinehamn      77 - 47
Omgång 7     
94    Ti   2002-12-17  Arvika 87/88    Arvika/Edane      45 - 64
81    Lö  2002-12-21  Narren           
Kristinehamn       71 - 33
83    Sö  2002-12-22  Norbas            Karlskoga            8 - 117
82    Sö  2002-12-22  Arvika/Edane   Sjöängen            85 - 51
84    Sö  2002-12-22  Arvika 87/88    Karlstad B          97 - 36
Omgång 8     
87    Ti   2003-01-07  Sjöängen        
Kristinehamn      56 - 54
88    Lö  2003-01-11  Karlstad B        Karlskoga           73 - 69
86    Sö  2003-01-12  Arvika 87/88    Norbas              110 - 6
85    Sö  2003-01-12  Arvika/Edane    Narren               49 - 51
Omgång 9     
90    Lö  2003-01-25  
Kristinehamn    Arvika 87/88      32 - 60
91    Sö  2003-01-26  Karlskoga        Sjöängen           77 - 78
89    Sö  2003-01-26  Norbas             Arvika/Edane     19 - 94
92    Lö  2003-01-26  Narren              Karlstad B         80 - 38
Omgång 10     
93                            Norbas             Narren              20 - 91
95    On 2003-01-29  Karlskoga        
Kristinehamn     67 - 57
96    Lö  2003-02-01  Karlstad B         Sjöängen          46 - 56
Omgång 11     
99    Sö  2003-02-09  Narren             Karlskoga          63 - 77
100  Sö  2003-02-09  Arvika/Edane    Karlstad B          50 - 91
97    Lö  2003-02-15 
Kristinehamn    Norbas             107 - 6
98    Sö  2003-02-16  Sjöängen         Arvika 87/88      55 - 50
Omgång 12     
103  To  2003-02-27  Karlstad B       
Kristinehamn    105 - 67
104  Sö  2003-03-02  Arvika/Edane    Karlskoga          51 - 64
101  Lö  2003-03-01  Arvika 87/88    Narren                52 - 47
102  Sö  2003-03-02  Sjöängen         Norbas             130 - 9
Omgång 13     
106  Lö  2003-03-08  Karlskoga        Arvika 87/88       72 - 73
105  Sö  2003-03-09 
Kristinehamn    Arvika/Edane      47 - 62
108  Sö  2003-03-09  00:00 Karlsängshallen  Norbas            Karlstad B
107  Sö  2003-03-09  Narren            Sjöängen            74 - 67
Omgång 14     
112  Lö  2003-03-22  Karlstad B       Arvika 87/88        59 - 58
110  Lö  2003-03-22  Sjöängen        Arvika/Edane       65 - 60
109  Sö  2003-03-23  
Kristinehamn   Narren                29 - 44
111  Sö  2003-03-23  Karlskoga        Norbas             113 - 22

Lag                 Ant.Matcher  vunna  förlorade Målskillnad Poäng
Arvika/Edane         14         10        4           986   702      20
KFUM Karlskoga     14          9         5         1031   764      18
Narren BBK            14          9         5           933   637      18
Sjöängens IF         14          8         6           984   768      16
Karlstad B             13          8         5           819   740      16
Arvika 87/88         14          7         7           900   691      14
Kristinehamn         14          4       10           759   764       8
Norbas                  13          0       13           150 1496       0

 

Spelprogram Div 3 herrar  2002-2003

M.Nr Dag Datum 
Omgång 1

48  Ti   2002-10-15  Karlstad B          Gunnita B      73 - 69
47  Sö  2002-??-??   Örebro B            Arvika VSOP
Omgång 2
50  To  2002-10-24  Gunnita B           Örebro B       74 - 88
49  Lö  2002-10-26  Karlskoga           Karlstad B     78 - 84
Omgång 3
54  Lö  2002-11-09  Örebro B             Karlskoga   114 - 87
52  Lö  2002-11-09  Arvika VSOP        Gunnita B     66 - 55
Omgång 4
56  Lö  2002-11-16  Karlstad B           Örebro B      87 - 105
55  Sö  2002-11-17  Karlskoga           Arvika VSOP 84 - 87
Omgång 5
59  To  2002-11-14  Gunnita B           Karlskoga     68 - 73
58  Lö  2002-11-23  Arvika VSOP        Karlstad B   116 - 59
Omgång 6
63  To  2002-11-28  Gunnita B            Karlstad B   69 - 48
62  Sö  2002-12-01  Arvika VSOP        Örebro B    104 - 61
Omgång 7
64  Lö  2002-12-14  Karlstad B            Karlskoga   97 - 74
65  Sö  2002-12-15  Örebro B              Gunnita B   80 - 65
Omgång 8
67  To  2002-12-19  Gunnita               Arvika VSOP 52 - 63
69  Lö  2002-12-21  Karlskoga            Örebro B      64 - 135
Omgång 9
71  Lö  2003-01-11  Örebro B             Karlstad B     82 - 78
70  Sö  2003-01-12  Arvika VSOP        Karlskoga    122 - 59
Omgång 10
73  Lö  2003-01-25  Karlstad B           Arvika VSOP   73 - 107
74  Sö  2003-01-26  Karlskoga           Gunnita B       60 - 97
Omgång 11
78  Lö  2003-02-01  Karlstad B           Gunnita B       78 - 71
77  Sö  2003-02-02  Örebro B             Arvika VSOP 110 - 85
Omgång 12
80  To  2003-02-13  Gunnita B             Örebro B       58 - 79
79  Lö  2003-02-15  Karlskoga            Karlstad B      62 - 90
Omgång 13
84  Lö  2003-03-01  Örebro B             Karlskoga       90 - 69
82  Sö  2003-03-02  Arvika VSOP        Gunnita B       93 - 55
Omgång 14
86  Lö  2003-03-08  Karlstad B            Örebro B       91 - 77
85  Lö  2003-03-08  Karlskoga            Arvika VSOP  77 - 115
Omgång 15
89  To  2003-03-20  Gunnita B            Karlskoga      63 - 51
88  Sö  2003-03-23  Arvika VSOP         Karlstad B     84 - 73

 

Lag                    Ant.Matcher  vunna  förlorade  Målskillnad     Poäng
Arvika VSOP            11       10        1          1042   758          20
Örebro Basket B      11         9        2          1021   862          18
KFUM Karlstad         12         6        6           931    994          12
Gunnita Bombers     12         3        9           796    852           6
KFUM Karlskoga       12         1      11           838  1162           2

Resultat ungdomsserier 02-03

Resultat från Mellansvenska ungdomsserier kommer att presenteras här allt eftersom resultaten kommer in till MsvBDF.

Resultat uppdaterat på denna sida 2003-04-08

Det finns två excel-filer att ladda ned, där man kan ta del av datum, spelplats och de senaste resultaten. Klicka här för att ladda ned flickserien och här för pojkserien. Dessa filer är uppdaterade 2003-03-07 och är ej den senaste. Kontrollera resultat och förändrade matchdatum etc i dessa filer.

Skicka in protokollen efter match så att vi kan redovisa dem här.

 

F-86/87 Närke/Värmland
Bali – Kumla                          11 - 72
Långserud – Kil                      29 - 37
Långserud -
Kristinehamn        43 - 34
Bali - Arvika                           14 - 102
Kumla - BK Star                      34 - 45
BK Star
Kristinehamn               32 - 23
Kristinehamn - Bali 86             60 - 20
Långserud – Bali                    75 - 16
BK Star - Kil                           23 - 29
Kumla -
Kristinehamn             37 - 47
BK Star - Långserud                40 - 29
Bali-86 - BK Star                      2 - 55
Arvika -
Kristinehamn              84 - 27
Kristinehamn - BK Star            38 - 51
Kristinehamn - Långserud        46 - 52
BK Star - Arvika                      20 - 58
Kumla - Bali 86                      73 - 11
Kil - Långserud                       30 - 88
BK Star - Kumla                      34 – 13
Kumla - Arvika                        30 – 81
Arvika - Långserud                  80 - 53
Kil - Kumla                             21 - 84
Kumla - Långserud                  79 – 27
Långserud – BK Star                50 - 48
Långserud – Arvika                  60 - 77
Bali-86 – Kil                           23 – 35
Kil - BK Star                            42 - 32
Kristinehamn - Arvika              38 - 59
BK Star  - Bali                         68 - 15
Kil - Arvika                             15 - 93
Kristinehamn - Kumla              53 - 61
Kristinehamn - Kil                   50 - 45
Arvika Basket - Kumla Real    101 - 32
Arvika Basket - Bali -86         108 - 13
Långserud - Kumla Real          79 - 54
Arvika - Kil                             94 - 21


F-88 Värmland/Närke
Långserud – BK Star                39 - 27
Karlstad – Långserud               12 - 129
BK Star - Sjöängen                  40 - 33
Kumla - Karlstad                    102 - 0
Sjöängen - Långserud              63 - 68
Kumla - Långserud                  37 - 44
BK Star - Karlstad                    12 - 2
BK Star - Långserud                 56 - 48
Kumla - Sjöängen                   30 - 38
Långserud - Karlstad               96 – 10
Sjöängen - BK Star                  35 - 44
BK Star - Kumla                      41 - 47
Sjöängen - Kumla Real            48 - 50
KFUM Karlstad - BK Star             7 - 75
KFUM Karlstad - Kumla Real     14 - 102
Långserud - Sjöängen             52 - 42
Långserud - Kumla Real          51 - 54
Sunne BBK - Arvika 1              35 - 43
Sunne BBK - Arvika 2              50 - 61

Final
BK Star - Sjöängen                        47-50
Semifinal 1
BK Star - Kumla Real                     45-37
Semifinal 2
Långserud - Sjöängen                    47-53
Match  3e pris
Kumla Real - Långserud                 58-41


F-89 Värmland/Närke
Sunne – Kil                            40 - 19
Kil – Örebro                           25 - 26
Sunne – Örebro                      49 - 10
Sjöängen – BK Star                 55 - 29
Edane – Sjöängen                   58 - 35
Arvika 1 – Sjöängen                55 - 40
Örebro – Arvika 2                    33 - 55
Arvika 1 - Sunne                     37 - 49
Arvika 2 - Sunne                     51 - 43
Sjöängen - Örebro                  58 - 23
Örebro - Långserud                 51 - 24
Sjöängen - Långserud             71 - 41
Örebro - Arvika 1                    24 - 43
Arvika 1 - Sjöängen                31 - 49
Örebro – Sjöängen                  40 - 58
Edane – Sunne                       43 - 55
Långserud - Arvika 2               42 - 56
Arvika 1 - Arvika 2                  44 - 48
Arvika 2 - Edane                     40 - 39
Edane - Långserud                  79 - 16
BK Star - Sjöängen                  19 - 34
Sjöängen - Sunne                   44 - 52
BK Star - Sunne                      30 - 46
Kil - Örebro                            19 - 49
Långserud - Edane                  31 - 49
Sunne - Edane                        36 - 37
Edane - BK Star                       49 - 32
Sjöängen - Kil                         12 - 51
Sunne - Långserud                  55 - 34
Örebro -  BK Star                     24 - 33
BK Star - Edane                       31 – 62
BK Star - Kil                            20 – 0
Örebro -  Sunne                      27 – 51
Arvika 2 – Långserud               72 – 22
Långserud - Kil                        52 – 13
Långserud - Sunne                  76 – 37
Edane – Arvika 1                     60 – 48
Kil – Sunne                             33 – 51
Långserud - Örebro                  50 – 24
Arvika 1 – Arvika 2                   42 – 43
Arvika 1 – Kil                           59 – 25
Sjöängen – Arvika 2                 41 – 56
BK Star – Arvika ?                    29 – 50
Sjöängen – Arvika 1                 41 - 56
Arvika 1 - Örebro                     58 – 39
Arvika 1 - BK Star                    57 – 17
Arvika 2 - Örebro                     68 – 53
Arvika 2 - BK Star                    81 – 28
Arvika 2 - Edane                     44 - 41
Kil Basket - Långserud             22 - 49
Långserud - BK Star                 54 - 21
Kil Basket - BK Star                  33 - 32
Sjöängens IF - Kil Basket          51 - 12
Långserud - Sjöängen               55 - 51
Sunne BBK - Arvika 1                35 - 43
Sunne BBK - Arvika 2                50 - 61
KFUM Örebro - Edane               31 - 48


F-90 Närke
Brunns – Svea                        60 - 20
Kumla – Brunns                      97 - 33
Rockhammar - BK Star            47 - 24
Brunns - BK Star                     30 - 37
Kumla - Svea                         83 - 26
Svea - Rockhammar               15 - 49
Rockhammar – Brunns            50 - 17
Kumla - Rockhammar             56 - 22
Svea - Brunns                        46 - 28
BK Star - Rockhammar            30 - 35
Kumla - BK Star                      48 - 31
Rockhammar - Svea               62 - 24
Brunns - Kumla                      12 – 74
BK Star – Svea                       93 – 36
Svea – BK Star                       18 – 64
Brunns – Rockhammar            18 – 59
Kumla - Rockhammar             56 – 38
BK Star - Kumla                      53 – 43
BK Star - KFUM Ö-o Brunns      50 - 21


F-90 Värmland
Arvika 1 – Långserud               53 - 6
Svanskog – Långserud             28 - 18
Arvika 2 – Arvika 1                  24 - 30
Arvika 2 – Svanskog                40 - 12
Kristinehamn - Arvika 1            30 - 50
Långserud -
Kristinehamn         18 - 48
Svanskog - Arvika 1                 44 - 43
Arvika 1 -
Kristinehamn            50 - 30
Arvika 2 -
Kristinehamn            52 - 21
Långserud - Arvika 2                12 - 54
Långserud - Arvika 1                15 – 51
Arvika 2 – Svanskog                 20 – 0
Arvika 1 – Arvika 2                   20 – 38
Kristinehamn – Svanskog          23 – 24
Arvika 2 –
Kristinehamn            38 – 16
Arvika 2 – Långserud                26 – 21
Svanskog - Arvika 1                 31 - 27
Kristinehamn - Långserud         33 - 40
Svanskog -
Kristinehamn          74 - 26
Långserud - Svanskog              21 - 18


F-91/92 Närke
Örebro 91 – Oxhagen 92          56 - 16
Oxhagen 92 - BK Star                0 - 49
BK Star - Örebro 91                116 - 8
Sjöängen - Oxhagen 92           54 - 19
Örebro - BK Star                      18 – 68
Oxhagen 92 – Sjöängen           24 – 63
BK Star 91 - KFUM Oxh.92         82 - 20
KFUM Oxh.92 - KFUM Ö-o91      37 - 40
Sjöängens IF - KFUM Ö-o          46 - 22
Sjöängens IF - BK Star              13 - 68
KFUM Ö-o - Sjöängens IF          24 - 39


F-91/92 Värmland
Kil – Edane                               3 - 27
Svanskog -
Kristinehamn 92      34 - 10
Sunne - Kil                              69 -  0
Arvika - Edane                         20 - 28
Arvika - Svanskog                    67 -  5
Arvika - Kil                              22 - 18
Edane - Svanskog                    36 - 8
Sunne - Arvika                         24 - 43
Sunne - Edane                         26 - 27
Sunne - Svanskog                    33 - 21
Kil - Sunne                               4 – 23
Kil – Arvika                             16 – 43
Edane –
Kristinehamn              58 – 8
Arvika –
Kristinehamn              53 – 2
Kristinehamn – Edane                2 – 40
Edane – Kil                              46 – 6
Sunne –
Kristinehamn               87 – 0
Svanskog – Sunne                   20 – 10
Arvika - Sunne                        20 - 22
Kil - Svanskog                         28 - 24
Kristinehamn - Arvika                 8 - 32
Kil -
Arvika Basket                    16 - 43
Kil - Svanskog                         28 - 24
Kil -
Kristinehamn 92                28 - 19
Edane -
Arvika Basket              28 - 14
Svanskog -
Arvika Basket         53 - 46
Edane - Sunne                        28 - 11


P-84/85, 87/88 Närke/Värmland
Bali 88 – BK Star 87                 31 - 58
Rockhammar 88 – Örebro 87    16 - 74
Sjöängen 87 – Bali 84/85         44 - 53
Örebro 87 – Sjöängen 87         98 - 22
Örebro 87 – Bali 84/85             82 - 24
BK Star 87 - Rockhammar 88    42 - 35
Bali 84/54 - Örebro 88             37 - 73
Bali 88 - Rockhammar 88         43 - 44
BK Star - Örebro 87                 17 - 103
Sjöängen 87 - Örebro 88          27 - 94
Rockhammar 88 – Sjöängen     39 - 48
Örebro 88 - Bali 88                120 - 15
Bali 88 - Örebro 87                  25 - 104
Rockhammar 88 – Bali 84/85    49 - 33
Örebro 88 - BK Star 87             99 - 32
Bali 84/85 - Bali 88                  85 - 40
BK Star 87 - Sjöängen              47 - 38
BK Star 87 - Bali 84/85             38 - 50
Rockhammar 88 - Örebro 88     20 - 93
Örebro 87 - Örebro 88              62 - 54
Örebro 88 - Bali 84-85              70 - 43
Sjöängen 87 - Örebro 87           22 - 67
Rockhammar 88 - BK Star 87     27 - 46
Örebro 87 - Rockhammar 88     71 - 37
Bali 88 - Bali 84/85                  41 – 57
Bali 88 – Sjöängen                   35 – 43
BK Star 87 – Bali 88                 50 – 26
Örebro 88 – Sjöängen              96 – 26
Rockhammar 88 – Bali 88         72 – 22
Sjöängen – Rockhammar 88     30 – 24
Örebro 87 – Bk Star 87             95 – 24
Bali 84/85 – Sjöängen              75 – 49
KFUM Ö-o 87 - Bali 88            127 - 27
BK Star -87 - KFUM Ö-o -88      42 - 80
Bali 84-85 - BK Star -87           48 - 53


P-89 Närke/Värmland
Sunne – Arvika                        60 - 23
Adolfsberg - Sunne                  28 - 69
Sunne – Oxhagen                  109 - 10
Kumla Real - Sunne                 20 - 61
Oxhagen - Adolfsberg              27 - 54
Arvika - Adolfsberg                  36 - 39
Arvika - Oxhagen                    81 - 29
Kumla - Arvika                        24 - 48
Adolfsberg - Arvika                  35 - 31
Kumla - Adolfsberg                  58 – 30
Sunne – Kumla                       20 – 0
Sunne – Adolfsberg                 66 – 29
Arvika - Sunne                        52 - 72
KFUM Adolfsb. - KFUM Oxh.      45 - 34

P-90 Närke/Värmland
Bali – Arvika                          13 - 118
Sörby – Arvika                       23 - 44
Hovsta – Bali                       100 -  4
Hovsta - Sörby                       61 - 35
Bali - Rockhammar                 12 - 59
Rockhammar - Sörby              30 - 32
Arvika - Hovsta                      39 - 50
Arvika - Rockhammar             28 - 23
Sörby - Bali                           75 - 12
Sörby - Hovsta                       32 - 56
Bali - Hovsta                          10 – 114
Rockhammar – Hovsta            32 – 58
Hovsta – Arvika                      41 – 32
Rockhammar – Arvika             34 – 62
Bali - Sörby                            13 - 70
BK Sörby - Rockhammar          22 - 36
BK Hovsta - Rockhammar        54 - 38


P-91/92 Närke
Örebro 91 - Sjöängen 91         22 - 42
Svea 92 - Oxhagen 92            19 - 42
Örebro 91 - Svea 92               61 - 8
Oxhagen 92 - Örebro 91         20 - 56 
Svea 92 - Örebro 91                4 – 91
Svea 92 – Sjöängen 91           20 – 50
Örebro 91 – Oxhagen 92        45 – 21
Sjöängen - KFUM Svea            48 - 10
KFUM Oxhagen  - Sjöängen     34 - 34
Sjöängens IF  - KFUM Ö-o       29 - 40


P-91/92 Värmland
Sunne – Arvika                      16 - 54
Kristinehamn – Karlstad          24 -  9
Arvika -
Kristinehamn           100 - 12
Karlstad - Sunne                    19 - 40
Sunne 91 -
Kristinehamn 91    38 - 24
Arvika - Sunne                       56 - 26
Kristinehamn - Arvika             14 - 69
Kristinehamn - Sunne             26 – 45
Arvika – Karlstad                    26 – 25
Sunne BBK - KFUM Karlstad      36 - 8

 



 

Uppdaterad: 24 OKT 2013 11:20 Skribent: Christina Torstensson


facebook twitter-icon YouTube icon button Instagram-icon 

  

 

Min_Match_Banner_Nej_200X200

feucph3c1

Postadress:
Mellansvenska BDF
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 019175585
E-post: This is a mailto link

Se all info