Hoppa till sidans innehåll

2005-2006


MiniBasket 05-06

Här hittar ni spelprogram, resultat och tabeller för minibasket (93/94) från säsongen 05-06.

Spelprogram

F-93/94 V
F-93/94 N
P-93/94 V
P-93/94 N

Resultat

 F-93/94 Värmland

Match nr. 01   Hammarö Basket - Sunne Basket 25-34
Match nr. 02   Kils Basket - Hammarö Basket 36-31
Match nr. 03   Långseruds IF - Kils Basket 76-43
Match nr. 04   KFUM Karlstad - KFUM
Kristinehamn 21-42
Match nr. 05   Långseruds IF - KFUM
Kristinehamn 65-44 
Match nr. 06  
Arvika Basket - KFUM Karlstad 101-12
Match nr. 08   KFUM
Kristinehamn - Hammarö Basket 28-10
Match nr. 09   Långseruds IF - Kils Basket 69-28
Match nr. 10   Kils Basket - Hammarö Basket 68-26
Match nr. 11   Långseruds IF - Hammarö Basket 74-23
Match nr. 12   Sunne Basket -
Arvika Basket 37-36
Match nr. 13  
Arvika Basket - KFUM Kristinehamn 22-20
Match nr. 14   Sunne Basket - KFUM
Kristinehamn 58-20
Match nr. 15   KFUM Karlstad - Hammarö Basket 8-34
Match nr. 16   Hammarö Basket - KFUM
Kristinehamn 24-38
Match nr. 17   KFUM
Kristinehamn - Arvika Basket 22-55
Match nr. 18   Hammarö Basket -
Arvika Basket 20-69
Match nr. 19   KFUM
Kristinehamn - KFUM Karlstad 45-6 
Match nr. 20   Långseruds IF - KFUM Karlstad 48-6
Match nr. 21   KFUM
Kristinehamn - Långseruds IF 29-24
Match nr. 22  
Arvika Basket - Kils Basket 57-38
Match nr. 23  
Arvika Basket - Sunne Basket 65-30
Match nr. 24   Hammarö Basket - Sunne Basket 55-27
Match nr. 25  
Arvika Basket - Hammarö Basket 58-18
Match nr. 26   KFUM Karlstad - Kils Basket 10-60
Match nr. 28   Kils Basket - Sunne Basket 30-62
Match nr. 29   Hammarö Basket - KFUM Karlstad 46-33
Match nr. 30   Sunne Basket - Långseruds IF 34-43
Match nr. 31   KFUM Karlstad - Långseruds IF 7-58
Match nr. 32   Sunne Basket - KFUM Karlstad 71-8
Match nr. 33   KFUM
Kristinehamn - Kils Basket 26-22
Match nr. 34   Kils Basket - Karlstad Basket 56-30
Match nr. 35   Sunne Basket - Karlstad Basket 20-0
Match nr. 36   Kils Basket - Sunne Basket 18-63
Match nr. 37   Hammarö Basket - Sunne Basket 22-65
Match nr. 38   Sunne Basket - Långseruds IF 33-44
Match nr. 39   Kils Basket - KFUM
Kristinehamn 40-38
Match nr. 40   Långseruds IF -
Arvika Basket 52-65
Match nr. 41   Kils Basket -
Arvika Basket 23-86
Match nr. 42   Karlstad Basket -
Arvika Basket 8-106
Match nr. 43  
Arvika Basket - Långseruds IF 32-58 

F-93/94 Närke

Match nr. 01   KFUM Karlskoga - Rockhammars IK 2-87
Match nr. 02   Rockhammars IK - KFUM Örebro 58-23
Match nr. 03   KFUM Örebro - KFUM Karlskoga 105-5
Match nr. 04   Rockhammars IK - KFUM Karlskoga 103-2
Match nr. 05   Ullvi BBK - KFUM Örebro 34-48
Match nr. 06   KFUM Örebro - Rockhammars IK 32-65
Match nr. 07   Ullvi BBK - KFUM Karlskoga 56-23
Match nr. 08   KFUM Örebro - Ullvi BBK 46-23
Match nr. 09   KFUM Karlskoga - KFUM Örebro 4-80
Match nr. 10   Ullvi BBK - Rockhammars IK 15-17
Match nr. 11   Rockhammars IK - Ullvi BBK 62-15
Match nr. 12   Ullvi BBK - KFUM Karlskoga 68-12

P-93/94 Närke

Match nr. 01   Ullvi BBK - Rockhammars IK 60-39
Match nr. 02   BK Star - KFUM Örebro 89-76
Match nr. 03   BK Star - KFUM Karlskoga 114-8
Match nr. 04   Ullvi BBK - KFUM Karlskoga 89-26
Match nr. 05   BK Star - Ullvi BBK 64-15
Match nr. 06   KFUM Örebro - Rockhammars IK 90-48
Match nr. 07   KFUM Karlskoga - KFUM Örebro 34-84
Match nr. 08   KFUM Örebro - Rockhammars IK 84-37
Match nr. 09   KFUM Karlskoga - Rockhammars IK 37-59
Match nr. 10   Rockhammars IK - Ullvi BBK 40-81
Match nr. 11   BK Star - Ullvi BBK 55-37
Match nr. 12   Rockhammars IK - BK Star 19-90
Match nr. 13   Ullvi BBK Köping - KFUM Örebro 25-54
Match nr. 14   KFUM Örebro - Ullvi BBK 64-41
Match nr. 15   Ullvi BBK Köping - KFUM Karlskoga 20-0
Match nr. 16   KFUM Örebro - KFUM Karlskoga 20-0
Match nr. 17   KFUM Örebro - BK Star 58-68
Match nr. 18   BK Star - Rockhammars IK 67-39
Match nr. 19   Rockhammars IK - KFUM Karlskoga 57-57
Match nr. 20   BK Star - KFUM Karlskoga 90-28

P-93/94 Värmland

Match nr. 01   KFUM Karlstad - KFUM
Kristinehamn 29-67
Match nr. 02   KFUM
Kristinehamn - Arvika Basket 57-85
Match nr. 03   KFUM Karlstad -
Arvika Basket 38-87
Match nr. 04  
Arvika Basket - Sunne Basket 83-14
Match nr. 05   Sunne Basket - Hammarö Basket 34-18
Match nr. 06  
Arvika Basket - Hammarö Basket 84-10 
Match nr. 07   Hammarö Basket - KFUM
Kristinehamn 5-64
Match nr. 08   KFUM
Kristinehamn - Sunne Basket 66-24
Match nr. 09   Hammarö Basket - Sunne Basket 12-36
Match nr. 10  
Arvika Basket - KFUM Karlstad 67-15
Match nr. 11   KFUM Karlstad - Sunne Basket 35-27
Match nr. 12   KFUM Karlstad - Hammarö Basket 41-22
Match nr. 13   Sunne Basket -
Arvika Basket 8-64
Match nr. 14  
Arvika Basket - KFUM Kristinehamn 20-0
Match nr. 15   Sunne Basket - KFUM
Kristinehamn 31-45
Match nr. 16   KFUM
Kristinehamn - Hammarö Basket 76-8
Match nr. 17   KFUM Karlstad - Sunne Basket 57-44
Match nr. 18   KFUM
Kristinehamn - Karlstad Basket 20-0
Match nr. 19   Hammarö Basket -
Arvika Basket 0-20
Match nr. 20   Hammarö Basket - KFUM Karlstad 29-38

Tabeller

Flickor Värmland

 

Lag

M

V

F

 

 

 

P

Långseruds IF

12

10

2

638

-

367

20

Arvika Basket

12

10

2

752

-

338

20

Sunne Basket

12

8

3

528

-

313

16

KFUM Kristinehamn

12

6

5

352

-

347

12

Kils Basket

12

5

7

460

-

574

10

Hammarö Basket

12

2

10

306

-

566

4

Karlstad Basket

12

0

12

149

-

687

0

Flickor Närke

 

 

 

 

Lag

M

V

F

 

 

 

P

Rockhammars IK

6

6

0

392

-

89

12

KFUM Örebro

6

4

2

334

-

189

8

Ullvi BBK

6

2

4

211

-

208

4

KFUM Karlskoga

6

0

6

48

-

491

0


Pojkar Värmland

 

Lag

M

V

F

 

 

 

P

Arvika Basket

8

8

0

510

-

142

16

KFUM Kristinehamn

8

6

2

395

-

240

12

KFUM Karlstad

8

4

4

253

-

363

8

Sunne Basket

8

2

6

218

-

380

4

Hammarö Basket

8

0

8

104

-

393

0


Pojkar Närke

 

Lag

M

V

F

O

 

 

 

P

BK Star

8

8

0

0

637

-

280

16

KFUM Örebro

8

6

2

0

530

-

342

12

Ullvi BBK

8

4

4

0

368

-

342

8

Rockhammars IK

8

1

6

1

338

-

566

3

KFUM Karlskoga

8

0

7

1

190

-

533

1

 

 

Resultat slutspel 05-06

 

Här kan du läsa hur det har gått i slutspelen som har spelats. Ett stort grattis till alla lag som deltagit.


Arrangör Ullvi BBK

P-92
Match 1
Match 2
Match 3                             
Match 4

Guld: Arvika Basket
Silver: Ullvi BBK               
Brons: KFUM Örebro
Pokal: KFUM Karlstad

Ullvi BBK
Arvika Basket
KFUM Örebro
Ullvi BBK

-
-
-

KFUM Karlstad
KFUM Örebro
KFUM Karlstad
Arvika Basket

49
64
59
36

-
-
-
-

38
49
58
58


P-93/94 Närke
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: KFUM Örebro
Silver: BK Star
Brons: Ullvi BBK
Pokal: Rockhammars IK

Ullvi BBK
BK Star
Ullvi BBK
BK Star




-

-
-






KFUM Örebro
Rockhammars IK 
Rockhammars IK
KFUM Örebro






23
65 
92
35






-

-
-






72
22 
23
72





F-93/94 Närke
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: Rockhammars IK
Silver: KFUM Örebro
Brons:Ullvi BBK
Pokal: KFUM Karlskoga


KFUM Örebro
Rockhammars IK
Ullvi BBK
KFUM Örebro






-
-
-






Ullvi BBK 
KFUM Karlskoga
KFUM Karlskoga
Rockhammars IK






41
65
42 
33







-
-
-






12 
6
19
42





Arrangör KFUM Örebro

P-90
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: KFUM Örebro
Silver: KFUM Karlstad
Brons: Arvika Basket
Pokal: Sunne Basket





KFUM Örebro
KFUM Karlstad
Arvika Basket
KFUM Örebro









-
-
-








Sunne Basket 
Arvika Basket
Sunne Basket
KFUM Karlstad








96 
67
74
105








-

-
-








21 
65
72
62





Arrangör Sunne Basket

F-91
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: Sunne Basket
Silver: Arvika Basket
Brons: KFUM Örebro
Pokal: KFUM Karlskoga




Sunne Basket
KFUM Karlskoga
KFUM Karlskoga
Sunne Basket






-
-
-
-






KFUM Örebro
Arvika Basket
KFUM Örebro
Arvika Basket






61
33
45
68






-
-
-
-






57
53
74
27




U-20 Herrar
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: KFUM Karlstad
Silver: KFUM Örebro
Brons: Sunne Basket
Pokal: Sjöängens IF



KFUM Karlstad
KFUM Örebro
Sunne Basket
KFUM Karlstad






-
-
-
-






Sjöängens IF
Sunne Basket
Sjöängens IF
KFUM Örebro






88
67
94
76






-
-
-
-






56
56
51
47




 

Arrangör Sjöängens IF

Div 3 Damer
Match 1                                   
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: KFUM Karlskoga
Silver: Sjöängens IF
Brons: Kumla Real
Fjärde Pris: KFUM Karlstad

Sjöängens IF
Kumla Real              
KFUM Karlstad
Sjöängens IF


-
-
-
-


KFUM Karlstad          
KFUM Karlskoga
Kumla real
KFUM Karlskoga


63   
55
63
43



-
-
-


56
68
75
58



Arrangör Kils Basket


Div 3 Herrar
Match 1
Match 2
Match 3

Guld: Sunne Basket
Silver: Kils Basket
Brons: KFUM Karlskoga
Fjärde Pris: Arvika VSOP

Kils Basket
KFUM Karlskoga
Sunne Basket

-
-
-

KFUM Karlskoga
Sunne Basket
Kils Basket

93
35
69

-
-
-

90
79
60


Arrangör
Arvika Basket

F-92
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: Arvika Basket
Silver: Sunne Basket
Brons: KFUM Ö-o Oxhagen
Pokal: Sjöängens IF

KFUM Ö-o Oxhagen
Arvika Basket
KFUM Ö-o Oxhagen
Arvika Basket

-
-
-
-

Sunne Basket
Sjöängens IF
Sjöängens IF
Sunne Basket

53
71
61
63

-
-
-
-

88
24
55
57


F-93/94
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: Långseruds IF
Silver: Arvika Basket
Brons: Sunne Basket
Pokal: KFUM Kristinehamn

Långseruds IF
Arvika Basket
KFUM Kristinehamn
Arvika Basket




-
-
-
-




KFUM Kristinehamn
Sunne Basket
Sunne Basket
Långseruds IF


54
53
21
41


-
-
-
-


44
50
70
43



P-93/94
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: Arvika Basket
Silver: KFUM Kristinehamn
Brons: KFUM Karlstad
Pokal: Sunne Basket

Arvika Basket
KFUM Kristinehamn
Sunne Basket
Arvika Basket


-
-
-
-


Sunne Basket
KFUM Karlstad
KFUM Karlstad
KFUM Kristinehamn


67
44
36
77


-
-
-
-


21
30
44
34



Arrangör KFUM Örebro

F-90
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: Arvika Basket
Silver: KFUM Örebro
Brons: BK Star
Pokal: Ullvi BBK

Arvika Basket
KFUM Örebro
BK Star
KFUM Örebro

-
-
-
-

BK Star
Ullvi BBK
Ullvi BBK
Arvika Basket

69
80
64
50

-
-
-
-

50
37
59
82

 


Arrangör KFUM Örebro
och BK Star

U-20 Damer
Match 1
Match 2
Match 3 
Match 4

Guld: KFUM Örebro
Silver: BK Star
Brons: Kumla Real
Pokal: Långseruds IF

KFUM Örebro
BK Star 
Kumla Real    
KFUM Örebro        

-
-
-
-

Kumla Real 
Långseruds IF 
Långseruds IF  
BK Star                  

72
91  
103 
80

-
-
-
-

52
59
65
72


Arrangör KFUM Karlskoga

P-91
Match 1
Match 2
Match 3
Match 4

Guld: KFUM Örebro
Silver: KFUM Karlskoga
Brons: Arvika Basket
Pokal: KFUM Kristinehamn

KFUM Örebro
KFUM Karlskoga
KFUM Kristinehamn
KFUM Örebro

-
-
-
-

KFUM Kristinehamn
Arvika Basket
Arvika Basket
KFUM Karlskoga

103
73
25
122

-
-
-
-

54
70
88
58


Mellansvenska Basketförbundet gratulerar alla som har deltagit i slutspelen och vi tackar alla slutspels arrangörer som har ställt upp så det har blivit slutspel i alla serier.

 

 

 

Uppdaterad: 15 SEP 2017 10:39 Skribent: Christina Torstensson


facebook twitter-icon YouTube icon button Instagram-icon 

  

 

Min_Match_Banner_Nej_200X200

feucph3c1

Postadress:
Mellansvenska BDF
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Besöksadress:
Idrottens Hus, Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 019175585
E-post: This is a mailto link

Se all info