Hoppa till sidans innehåll

Omgång 2


Omgång 2 av USM spelas 7-9 februari 2020

Arrangören måste bekräfta att de kan arrangera till SBBFThis is a mailto link. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

Uppdateringar:

2019-12-19 - Fryshuset Basket tar över arrangörskapet i HU19 grupp H.

2019-12-20 - Högsbo/Onsala tar över arrangörskapet i DU19 grupp G.

Damer U17    
Grupp E Grupp F Grupp G
IK Eos KFUM Blackeberg FUBB Basket
KFUM Lidingö VGB KFUM Umeå
Lobas Viby Basket KFUM Uppsala
Marbo Basket ÄLI Basket Luleå Basket
     
     
Arrangör Arrangör Arrangör
Lobas KFUM Blackeberg KFUM Uppsala

 

Herrar U17      
Grupp G Grupp H Grupp I Grupp J
KFUM Blackeberg Huddinge Basket Fryshuset Basket Alvik Basket
Lobas Högsbo Basket Haga Haninge Central Basket
Spånga Basket KFUM Göteborg KFUM Sundsvall KFUM Lidingö
Östersund Basket KFUM Uppsala Södertälje BBK Norrort Täby/Djursholm
       
       
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
KFUM Blackeberg KFUM Göteborg Haga Haninge Norrort Täby/Djursholm

 

Damer U19    
Grupp F Grupp G Grupp H
Fryshuset Basket Högsbo/Onsala AIK Basket
KFUM Uppsala KFUM Sundsvall KFUM Blackeberg
Lobas Luleå Basket Malbas
Norrköping Dolphins Spånga Basket Team North West
Södertälje BBK    
     
Arrangör Arrangör Arrangör
Norrköping Dolphins Högsbo/Onsala Malbas

 

Herrar U19          
Grupp H Grupp I Grupp J Grupp K Grupp L Grupp M
Fryshuset Basket Filborna BG BC Luleå Högsbo Basket Norrköping Dolphins Alvik Basket
KFUM Sundsvall Kalmar Saints Hammarby Basket Köping Basket Skuru Basket KFUM Lidingö
Umeå BSKT Nässjö Basket IK Eos KFUM Blackeberg Tyresö Basket Onsala Pirates
    Tureberg Basket Marbo Basket Västra Hisingen Basket Östersund Basket
           
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Fryshuset Basket Nässjö Basket Tureberg Basket Högsbo Basket Skuru Basket Alvik Basket 

 

Åldersgrupp \ omgång Omgång 1 Omgång 2 Omgång 3

Damer U17

>> Resultat

16 lag, 4 grupper (4,4,4,4 lag)

12 lag, 3 grupper (4,4,4 lag)

 

8 lag, 2 grupper (4,4 lag, ettan och tvåan i respektive grupp i omgång 3 går till Final Four)

- Gruppvinnare omgång 1 (4 st)

- Gruppvinnare och bästa tvåan i omgång 2

Herrar U17

>> Resultat

23 lag, 6 grupper (4,4,4,4,4,3 lag)

16 lag, 4 grupper (4,4,4,4 lag)

Ett lag urdraget efter omgång 1.

16 lag, 4 grupper (4,4,4,4 lag, ettan och tvåan i respektive grupp kvalificerade för direkt avgörande kvartsfinal för att gå till Final Four)

- Gruppvinnare omgång 1 (6 st)

- Gruppvinnare, -tvåor och 2 bästa -treorna i omgång 2 (10 st)

Damer U19

>> Resultat

18 lag, 5 grupper (4,4,4,3,3 lag)

13 lag, 3 grupper (5,4,4 lag)

 

8 lag, 2 grupper (4,4 lag, ettan och tvåan i respektive grupp i omgång 3 går till Final Four)

- Gruppvinnare omgång 1 (5 st)

- Gruppvinnare omgång 2 (3 st)

Herrar U19

>> Resultat

29 lag, 7 grupper (5,4,4,4,4,4,4 lag)

22 lag, 6 grupper (4,4,4,4,3,3 lag)

16 lag, 4 grupper (4,4,4,4 lag, ettan och tvåan i respektive grupp kvalificerade för direkt avgörande kvartsfinal för att gå till Final Four)

- Gruppvinnare omgång 1 (7 st)

- Gruppvinnare och tre bästa tvåorna omgång 2 

Uppdaterad: 16 JAN 2018 14:50
Epost: This is a mailto link