Hoppa till sidans innehåll

Grupper omgång 1&2


Grupper och arrangörer omgång 2 USM (10-12 feb 2012)

Nedan är gruppindelningen samt arrangörer för omgång 2.

Anmäl ert intresse att arrangera till This is a mailto link. Anmäl ert intresse omgående till de grupper som saknar arrangörer. Arrangören måste bekräfta att de kan arrangera till SBBF. När arrangören bekräftat blir texten grön. Tills det är arrangörer bara preliminära.

 

Dubbelmöte i omgång 1 och 2. Dvs man möter alla lag i sin grupp en gång i omgång 1 och ytteligare en gång i omgång 2. I U18 avancerar ettorna och tvåorna sedan till omgång 3. I U20 går ettorna och tvåorna direkt till Final 4. 

 
Damer U18  
A B C D
KFUM Fryshuset Södertälje BBK BG Luleå BK KFUM Blackeberg
Eskilstuna Basket Uppsala Basket Skuru IK NBBF Dolphins
Alvik Basket Högsbo Basket KFUM Jämtland IK Eos

KFUM Järfälla
KFUM Central  Akropol BBK
       
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
 Fryshuset Södertälje Jämtland Blackeberg
       
Herrar U18   
Grupp A Grupp B Grupp C Grupp D
Uppsala Södertälje Göteborg Borås
KFUM Fryshuset Järva Devils
Bremer Basketball NBBF Dolphins
Sundsvall Dragons Alvik Basket Polisen Basket KFUM Blackeberg
LF Future Högsbo Basket Nässjö Basket Malbas
Huddinge Basket Djursholm S:t Helena Basket Solna Vikings
       
Arrangör Arrangör Arrangör Arrangör
Uppsala  Södertälje Bremer Basket Malbas
       
Damer U20  
Grupp A Grupp B
Södertälje BBK Sanda BBK
KFUM Lidingö Luleå BBK
Malbas
KFUM Blackeberg

KFUM Sundsvall
   
Arrangör Arrangör 
Malbas Blackeberg
   
Herrar U20 
Grupp A Grupp B
LF Basket Sanda Wolves
Helsingborgs BBK Södertälje BBK
Borås Basket KFUM Blackeberg
KFUM Lidingö Sundsvall
Högsbo Basket Eskilstuna Basket
   
Arrangör Arrangör
Borås Eskilstuna
   
Uppdaterad: 07 AUG 2013 15:10 Skribent: Henrik Smedberg

 

facebook twitter-icon YouTube icon button Instagram-icon eng

 

Basketapp
appstoreGoogle

 

Bonnier_Bonnierforlagen_NOR_BLACK

 

Läs Spelet logga

 

 

 

MOLTEN-logo_blå

 

 

 

DeRoyal