Hoppa till sidans innehåll

Samling inför DLT 2016

15 FEB 2016 13:25
Helgen 30 april - 1 maj sker nästa samling inför DLT 2016 i Nässjö.
  • Skapad: 15 FEB 2016 13:25

Helgen 30 april - 1 maj samlas nedanstående uttagna spelare i D U16, D U18, H U16 och H U18 i Nässjö för den näst sista "drillningen" innan DLT 2016.

Sista samlingen inför DLT 2016 kommer att ske under maj månad under två dagar för lagen vilket kommer att innehålla träningar, matcher och föreläsningar - mer om detta inom kort.

 

D U16
Samling lördag 30 april i Nya Brinellhallen klockan 09:00 och sedan startar första passet klockan 09:30.

09:30-11:30 Träning 1.
11:30-13:00 Lunch - ordnas av spelarna själva.
13:00-14:00 Information.
14:00-15:30 Träning 2 och slut för helgen.

Kallade spelare D U16:

BRAHE BASKET
Maja Leidefors, Ella Palm, Ebba Sjökvist och Hannah Wester,

KFUM NÄSSJÖ
Melina Curiander, Maja Erixson, Nathalie Fristedt, Moa Germundsson, Clara Gustavsson, Antonia Jelica, Tilda Larsson och Emma Söderlund,

VÄXJÖ RAVENS´
Clara Andersson, Johanna Hedenfalk, Emelie Markensten, Rosemarie Ohannessian och Jennifer Sofianidou,´

VÄSTERVIKS IF
Emelie Axelsson, Lisa Dahl och Stella Gavriilidou.

 

H U16
Samling lördag 30 april i Sporthallen klockan 09:00 och sedan startar första passet klockan 09:30.

09:30-11:30 Träning 1.
11:30-13:00 Lunch - ordnas av spelarna själva.
13:00-14:00 Information.
14:00-15:30 Träning 2 och slut för helgen.

Kallade spelare H U16:

BRAHE BASKET
Samuel Finnigan, Tom Hallgren, Jakob Jonsson, Elliot Lindell, Ayoub Odaway och Andreas Samardzija.

FORUM BASKET
Alfred Carlqvist, Ludwig Forsberg och Jacob Segolsson.

KFUM NÄSSJÖ
Anton Steen.

KFUM KALMAR
Sebastian Sjöberg och Simon Toulikas.

VÄXJÖ RAVENS
Johan Håkansson.

 

D U18
Samling söndag 1 maj i Nya Brinellhallen klockan 09:00 och sedan startar första passet klockan 09:30.

09:30-11:30 Träning 1.
11:30-13:00 Lunch - ordnas av spelarna själva.
13:00-14:00 Information.
14:00-15:30 Träning 2 och slut för helgen.

Kallade spelare D U18:

KFUM NÄSSJÖ
Wilma Andersson.

VÄXJÖ RAVENS
Tilda Andersson och Sofia Forsman Rindhagen.

WETTERBYGDEN SPARKS
Andrea Bolstad-Raa, Linnea Classon, Anna Dahl, Clara Eidstedt, Emilia Gonzales-Hallgren, Sandra Hossaini, Kajsa Nordgren och Julia Winther.´

 

H U18
Samling söndag 1 maj i Sporthallen klockan 09:00 och sedan startar första passet klockan 09:30.

09:30-11:30 Träning 1.
11:30-13:00 Lunch - ordnas av spelarna själva.
13:00-14:00 Information.
14:00-15:30 Träning 2 och slut för helgen.

Kallade spelare H U18:

BRAHE BASKET
Alexander El-zooki, Arthur Harlamov och Amer Jusufspahic.

KFUM NÄSSJÖ
Mohamad Elselawy, Kosma Kratchwil och Adam Lindgren.

KFUM KALMAR
Victor Ekeroth.

TRANÅS BASKET
Adam Torkandam.

WETTERBYGDEN SPARKS
Edin Hanusa, Ludwig Häggblad, Lirigzon Karaqia;, Henrik Niklasson och Joel Penndal.

Skribent: Jovan Skundric
E-post: This is a mailto link


Postadress:
Småland-Blekinge BF
Box 485
551 16 Jönköping

Besöksadress:
St Göransvägen 31
554 54 Jönköping

Kontakt:
Tel: 0704505480
E-post: basket@smalandsidrot...

Se all info