Hoppa till sidans innehåll

Samling inför DLT 2016

26 APR 2016 11:48
Nu till helgen 30 april - 1 maj sker näst sista samlingen inför DLT 2016.
  • Uppdaterad: 26 APR 2016 16:08

15 februari så presenterades här på hemsidan och via e-post till föreningarna vilka spelare som är kallade till samling i Nässjö helgen 30 april .- 1 maj och som blir den näst sista samlingen inför DLT 2016 som genomförs i Uppsala 4-6 juni.

Nedan ser ni på nytt vilka som är kallade och deltagandet denna gång sker under en dag och deltagaravgiften är 100 kronor vilket faktureras berörd förening.
Kostnad för resa till och från Nässjö samt lunch ordnas och betalas av respektive deltagare.

Varje spelare tar med ombyte för två träningar, vattenflaska, boll och anteckningsmaterial.

Dag för samling och tider finner ni nedan för respektive grupp.

Sista samlingen inför DLT 2016 kommer att ske 14-15 maj i Nässjö vilket kommer att innehålla träningar, matcher och föreläsningar - mer information inom kort på hemsidan och på plats helgen 30 april - 1 maj.

 

D U16
Samling lördag 30 april i Brinellhallen klockan 09:00 och sedan startar första passet klockan 09:30.

09:30-11:30 Träning 1.
11:30-13:00 Lunch - ordnas av spelarna själva.
13:00-14:00 Information.
14:00-15:30 Träning 2 och slut för helgen.

Kallade spelare D U16:

BRAHE BASKET
Maja Leidefors, Ella Palm, Ebba Sjökvist och Hannah Wester,

KFUM NÄSSJÖ
Maja Erixson, Nathalie Fristedt, Moa Germundsson, Clara Gustavsson, Antonia Jelica, Tilda Larsson och Emma Söderlund,

VÄXJÖ RAVENS´
Clara Andersson, Johanna Hedenfalk, Emelie Markensten, Rosemarie Ohannessian och Jennifer Sofianidou,´

VÄSTERVIKS IF
Emelie Axelsson och Stella Gavriilidou.

 

H U16
Samling lördag 30 april i Brinellhallen klockan 09:00 och sedan startar första passet klockan 09:30.

09:30-11:30 Träning 1.
11:30-13:00 Lunch - ordnas av spelarna själva.
13:00-14:00 Information.
14:00-15:30 Träning 2 och slut för helgen.

Kallade spelare H U16:

BRAHE BASKET
Samuel Finnigan, Tom Hallgren, Jakob Jonsson, Elliot Lindell, Ayoub Odaway och Andreas Samardzija.

FORUM BASKET
Alfred Carlqvist, Ludwig Forsberg och Jacob Segolsson.

KFUM NÄSSJÖ
Anton Steen.

KFUM KALMAR
Sebastian Sjöberg och Simon Toulikas.

VÄXJÖ RAVENS
Johan Håkansson.

 

D U18
Samling söndag 1 maj i Brinellhallen klockan 09:00 och sedan startar första passet klockan 09:30.

09:30-11:30 Träning 1.
11:30-13:00 Lunch - ordnas av spelarna själva.
13:00-14:00 Information.
14:00-15:30 Träning 2 och slut för helgen.

Kallade spelare D U18:

KFUM NÄSSJÖ
Wilma Andersson.

VÄXJÖ RAVENS
Tilda Andersson och Sofia Forsman Rindhagen.

WETTERBYGDEN SPARKS
Andrea Bolstad-Raa, Linnea Classon, Anna Dahl, Clara Eidstedt, Emilia Gonzales-Hallgren, Sandra Hossaini, Kajsa Nordgren och Julia Winther.´

 

H U18
Samling söndag 1 maj i Brinellhallen klockan 09:00 och sedan startar första passet klockan 09:30.

09:30-11:30 Träning 1.
11:30-13:00 Lunch - ordnas av spelarna själva.
13:00-14:00 Information.
14:00-15:30 Träning 2 och slut för helgen.

Kallade spelare H U18:

BRAHE BASKET
Alexander El-zooki, Arthur Harlamov och Amer Jusufspahic.

KFUM NÄSSJÖ
Mohamad Elselawy, Kosma Kratchwil och Adam Lindgren.

KFUM KALMAR
Victor Ekeroth.

TRANÅS BASKET
Adam Torkandam.

WETTERBYGDEN SPARKS
Edin Hanusa, Ludwig Häggblad, Lirigzon Karaqia;, Henrik Niklasson och Joel Penndal.

Skribent: Jovan Skundric
E-post: This is a mailto link


Postadress:
Småland-Blekinge BF
Box 485
551 16 Jönköping

Besöksadress:
St Göransvägen 31
554 54 Jönköping

Kontakt:
Tel: 0704505480
E-post: basket@smalandsidrot...

Se all info