Hoppa till sidans innehåll

Spelordning Final Four Ungdom

18 APR 2017 16:58
Nu är det klart med spelordningen Final Four Ungdom i Brinellhallen, Nässjö, 22-23 april respektive 6-7 maj.
  • Skapad: 18 APR 2017 16:58

Final Four Ungdom spelas i Brinellhallen, Nässjö, helgerna 22-23 april och 6-7 maj där prisutdelning sker i direkt anslutning till först match om tredje pris och sedan final enligt nedanstående spelordning.

Varje lag spelar två matcher och lag som står som hemmalag i nedanstående spelordning spelar i ljust matchställ och bortalag i mörkt matchställ om överenskommelse ske på plats mellan lagen innan match.

LÖRDAG 22 APRIL - U13

FLICKOR U13
10:00 Semifinal 1
Nässjö Basket F 04 - Brahe Basket
12:00 Semifinal 2
OBBK F 04 - Bankeryds Basket
15:00 Match om tredje pris
Förlorare Semifinal 1 - Förlorare Semifinal 2
17:00 Final
Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2

POJKAR U13
10:00 Semifinal 1
Bankeryds Basket - Tranås Basket
12:00 Semifinal 2
Nässjö Basket P 04 - Nässjö Basket P 05
15:00 Match om tredje pris
Förlorare Semifinal 1 - Förlorare Semifinal 2
17:00 Final
Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2

SÖNDAG 23 APRIL - U14

FLICKOR U14
10:00 Semifinal 1
OBBK F 04 - Bankeryds Basket
12:00 Semifinal 2
Nässjö Basket F 03 - OBBK F 03
15:00 Match om tredje pris
Förlorare Semifinal 1 - Förlorare Semifinal 2
17:00 Final
Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2

POJKAR U14
10:00 Semifinal 1
Nässjö Basket P 03 1 - Nässjö Basket P 04
12:00 Semifinal 2
Nässjö Basket p 03 2 - Bankeryds Basket
15:00 Match om tredje pris
Förlorare Semifinal 1 - Förlorare Semifinal 2
17:00 Final
Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2

LÖRDAG 6 MAJ - U15

FLICKOR U15
10:00 Semifinal 1
Nässjö Basket F 02 - Brahe Basket
12:00 Semifinal 2
Forum Fighters - Apladalens BK
15:00 Match om tredje pris
Förlorare Semifinal 1 - Förlorare Semifinal 2
17:00 Final
Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2

POJKAR U15
10:00 Semifinal 1
Växjö Ravens - Nässjö Basket P 03
12:00 Semifinal 2
Nässjö Basket P 02 - Forum Beavers
15:00 Match om tredje pris
Förlorare Semifinal 1 - Förlorare Semifinal 2
17:00 Final
Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2

SÖNDAG 7 MAJ - U16

FLICKOR U16
10:00 Semifinal 1
OBBK F 01/02 - Forum Fighters
12:00 Semifinal 2
Växjö Ravens - Brahe Basket
15:00 Match om tredje pris
Förlorare Semifinal 1 - Förlorare Semifinal 2
17:00 Final
Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2

POJKAR U16
10:00 Semifinal 1
Forum Beavers - Nässjö Basket P 02
12:00 Semifinal 2
Nässjö Basket P 01 - OBBK P 01-03
15:00 Match om tredje pris
Förlorare Semifinal 1 - Förlorare Semifinal 2
17:00 Final
Vinnare Semifinal 1 - Vinnare Semifinal 2

Skribent: Jovan Skundric
E-post: This is a mailto link


Postadress:
Småland-Blekinge BF
Box 485
551 16 Jönköping

Besöksadress:
St Göransvägen 31
554 54 Jönköping

Kontakt:
Tel: 0704505480
E-post: basket@smalandsidrot...

Se all info