Skip to content
 

Förbundspersonal

Generalsekreterare

Fredrik
Joulamo

Generalsekreterare

fredrik.joulamo@basket.se

08-699 63 15

En sportslig chans

Marina
Tillberg

Verksamhetsledare - En sportslig chans

marina.tillberg@basket.se

010-476 42 60

Hanna
Karlsson

Föreningsutvecklare - dokumentation content och event

hanna.karlsson@basket.se

010-450 71 79

Elias
Snygg Hansson

Projektkoordinator Projekt Assist/Föreningsutvecklare

elias.snygg.hansson@basket.se

010-459 03 05

Landslag

Lars
Johansson

Sportchef

lars.johansson@basket.se

070-229 52 20

Maria
Modig

Ungdomslandslagsansvarig

maria.modig@basket.se

08-699 63 03

Annica
Bergman

Kommunikationsansvarig

annica.bergman@basket.se

070-850 48 48

Andrew
Pleick

Basketutvecklare

andrew.pleick@basket.se

08-699 63 13

Rikard
Aspegren

Basketutvecklare

rikard.aspegren@basket.se

08-699 64 16

Karolina
Tellman

Landslagskoordinator/team manager

karolina.tellman@basket.se

073-390 39 85

Tävling

Olle
Lundén

Tävlingsansvarig

olle.lunden@basket.se

08-699 63 11

Vasso
Vasiliou

Tävlingskoordinator

Vasiliki.Vasiliou@basket.se

08-699 63 06

Mikael
Lindquist

Tävlingsutvecklare

mikael.lindquist@basket.se

070-428 48 20

Utbildning

Sara
Dutina

Utbildningsansvarig

sara.dutina@basket.se

08-699 63 05

Isa
Ponturo

Projektledare Projekt Assist/Kontaktperson Projektstöd IF

isa.ponturo@basket.se

076-769 70 62

Poria
Goniband

Domarutvecklare

poria.goniband@basket.se

076-695 65 22

Dennis
Wiedermann

Utbildningskoordinator

dennis.wiedermann@basket.se

08-699 63 00

Event, marknad och kommunikation

Stephen
Dippel

Kommersiell chef

stephen.dippel@basket.se

08-699 63 17

Mats
Elsnitz

Verksamhetsutvecklare marknad

mats.elsnitz@basket.se

08-699 63 20

Henrik
Smedberg

Eventansvarig

henrik.smedberg@basket.se

08-699 63 01

Annica
Bergman

Kommunikationsansvarig

annica.bergman@basket.se

070-850 48 48

Victor
Sundqvist

Kommunikatör/Eventkoordinator

victor.sundqvist@basket.se

072-206 14 33

Förbundskoordinator

Torbjörn
Lyrström

Förbundskoordinator

torbjorn.lyrstrom@basket.se

08-699 63 10

Vi använder data i form av cookies (kakor) för att analysera trafik på vår webbplats. Genom att dela informationen om användningen till våra analyspartners kan vi förbättra din användarupplevelse. Du kan läsa mer och anpassa dina val på vår sida om datahantering och cookies.

läs mer om cookies

Förklaring nödvändiga cookies

Förklaring statistikcookies