Skip to content
 

Förbundspersonal

Generalsekreterare

Fredrik
Joulamo

Generalsekreterare

fredrik.joulamo@basket.se

Landslag

Lars
Johansson

Sportchef

lars.johansson@basket.se

Maria
Modig

Ungdomslandslagsansvarig

maria.modig@basket.se

Louie
Söderberg

Pressansvarig damlandslaget

070-601 03 36

Annica
Bergman

Kommunikationsansvarig

annica.bergman@basket.se

Tävling

Olle
Lundén

Tävlingsansvarig

olle.lunden@basket.se

Orkan
Berktan

Verksamhetsutvecklare tävling

orkan.berktan@basket.se

Vasso
Vasiliou

Tävlingskoordinator

Vasiliki.Vasiliou@basket.se

Utbildning

Sara
Dutina

Utbildningsansvarig

sara.dutina@basket.se

Dennis
Wiedermann

Utbildningskoordinator

dennis.wiedermann@basket.se

Andrew
Pleick

Basketutvecklare

andrew.pleick@basket.se

Rikard
Aspegren

Basketutvecklare

rikard.aspegren@basket.se

Isa
Ponturo

Projektledare Projekt Assist samt kontaktperson Projektstöd IF

isa.ponturo@basket.se

Marknad och kommunikation

Steven
Dippel

Kommersiell chef - föräldraledig till 1 mars 2023

steven.dippel@basket.se

Mats
Elsnitz

Verksamhetsutvecklare marknad samt tf. Kommersiell chef

mats.elsnitz@basket.se

Henrik
Smedberg

Eventansvarig

henrik.smedberg@basket.se

Annica
Bergman

Kommunikationsansvarig

annica.bergman@basket.se

Förbundskoordinator

Torbjörn
Lyrström

Förbudskoordinator

torbjorn.lyrstrom@basket.se

Vi använder data i form av cookies (kakor) för att analysera trafik på vår webbplats. Genom att dela informationen om användningen till våra analyspartners kan vi förbättra din användarupplevelse. Du kan läsa mer och anpassa dina val på vår sida om datahantering och cookies.

läs mer om cookies

Förklaring nödvändiga cookies

Förklaring statistikcookies